Чижівський ліцей
Середа, 24.04.2024, 11:48
Меню сайту

Годинник

Чижівська ОТГ

Корисні сайти

!

Вхід на сайт

Погода

Календар

Архів записів

!

Головна » 2021 » Березень » 12 » ПАМ'ЯТКА ДЛЯ УЧНІВ НА ПЕРІОД ВЕСНЯНИХ КАНІКУЛ
11:41
ПАМ'ЯТКА ДЛЯ УЧНІВ НА ПЕРІОД ВЕСНЯНИХ КАНІКУЛ

ПАМ'ЯТКА ДЛЯ УЧНІВ НА ПЕРІОД ВЕСНЯНИХ КАНІКУЛ

    До уваги учнів! З метою попередження нещасних випадків, травматизму та недопущення створення кримінальних ситуацій прошу Вас ознайомитись із правилами техніки безпеки під час весняних канікул, з обов'язковим їх дотриманням:
1. Будьте обережні та дотримуйтесь усіх правил техніки безпеки при:
• користуванні газом та електропобутовими приладами;
• не допускайте гри з вогнем;
• не влаштовуйте ігри на будівельних майданчиках та біля них.
2. Щоб уникнути смертельних електротравм, категорично забороняється: наближатись до обірваних проводів ближче 8 м.; залазити на опори повітряних ліній електропередач, тим більше намагатись зняти електропровід; відчиняти двері та проникати в трансформаторні підстанції.
3. Обов'язково пам'ятайте (при відсутності дорослих вдома) про те, що не можна відкривати двері незнайомим особам.
4. Будьте особливо уважні біля водоймищ. Знайте: з водою не жартують!
5. Обов'язково не забувайте про небезпеку, яка чатує на вас:
• у ліфті;
• метрополітені;
• громадському транспорті;
• при поводженні з собаками та іншими тваринами;
• під час грози (блискавка!).
6. Пам'ятайте: вогнепальна зброя - не забавка. Користуватися дітям мисливськими рушницями, випробовувати вибухові пакети, влаштовувати ігри з вибухонебезпечними предметами та речовинами - небезпечно.
7. Перед кожною вашою зустріччю з вулицею не забудьте про Правила дорожнього руху (особливо це стосуються тих, хто користується роликами, велосипедом чи мопедом).
8. Не перебувайте на вулиці без нагляду дорослих у вечірні години.
9. Слідкуйте за гігієнічними вимогами щодо харчування, споживайте тільки якісну їжу.
10. Діти, будьте безпечними при користуванні медикаментами. Без призначення лікаря їх споживати не варто.
11. Небезпечні предмети (знахідки) та ваші дії при їх виявленні мають бути розумними.
12. Особливо зверніть увагу на друзів, з якими спілкуєтеся.
13. Діти, нічого чужого не беріть та своєю поведінкою не створюйте криміногенної ситуації (бійки, крадіжки, брутальна поведінка).
14. Перебуваючи на відпочинку в лісі або парковій зоні, пам'ятайте про правила безпечної поведінки.

 

ПАМ’ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ:

Шановні батьки, ви повинні навчити своїх дітей цих правил заради їхньої безпеки.

1. Ніколи не залишайте дитину вдома саму, хоча б до 10-12 років. Пам’ятайте: може трапитися усе що завгодно, і достатньо тільки однієї фатальної випадковості, щоб потім пам’ятати про неї все життя. Будь-яка квартира містить масу небезпек для дитини. Їх спектр величезний: від мимоволі включеного газу або випадкової пожежі, що сталася в результаті короткого замкнення електропроводки, — до цілеспрямованого вторгнення чужої людини. Усе це може спричинити непоборні наслідки.

2. Ніколи не випускайте дитину саму на вулицю після 21 години, навіть улітку. Не залишайте дитину саму біля входу в магазин, у аптеку, відділення зв’язку, у дворі, навіть біля власного під’їзду. Також на дачі дитина ніколи не повинна сама гуляти за межами вашої ділянки. І тут може трапитися всяке, достатньо тільки однієї фатальної випадковості.

3. Наполягайте на тому, щоб ваша дитина на все життя чітко засвоїла: треба з підозрою ставитися до чужих людей. Увесь світ для дитини повинен жорстко ділитися на «своїх» і «чужих». Чужому не можна відкривати двері. З чужим нема про що розмовляти в дворі. Від чужого на вулиці не можна приймати подарунки. Із чужим не можна нікуди йти, сідати в автомобіль, виїжджати на автобусі і т. і. Із чужими людьми ніколи не можна сідати в один ліфт.

4. Виховуйте в дітей спостережливість. Повірте, вона буде корисна як для них, так і для вас. Дитина повинна вміти уважно дивитися на всі боки й помічати все, що відбувається навколо. Діти часто помічають те, що ми, дорослі, пропускаємо «поза очима». Навчіть дитину не просто спостерігати, а ще й розповідати вам про все, що вона помітила незвичайного у дворі, на вулиці, навкруги, на дачі. Не виключено, що її дитячі спостереження приведуть вас до серйозних висновків.

5. Дитина повинна знати: усе, необхідне для неї, вона одержує від вас – батьків. У крайньому випадку, від когось, але у вашій присутності і, обов’язково, за вашим схваленням. Значить, нічого не можна підбирати на вулиці — ні яскравої іграшки, ні гарного папірця. Значить, ніколи й нічого не можна брати в незнайомих людей — ні морозива, ні тістечка, ні напоїв, ні цигарки, ні шприца.

6. Дитина не повинна приносити в будинок нічого з того, що вона все-таки може знайти у дворі або на дачі. Ні кинутої кимось іграшки, ні забутої авторучки, ні яскравої бляшанки, ні симпатичної пляшки, ні знайденої на лавці книги, ні викинутого кимось конверта з рідкісною маркою, ні бездомного собаки, ні приблудної кішки. Усе це може бути джерелом реальної або потенційної небезпеки.

7. Ніякі дитячі сльози ніколи не повинні стати мотивом для того, щоб ви послабили пильність. Ваше слово завжди повинно значити саме «ні», а не «мабуть». Дитина повинна твердо знати й розуміти слова «можна» і «не можна». Усе, що ви ви знаєте припустимим для дитини (нова іграшка, собака, кішка), повинне пройти через ваші руки, бути перевірено вами й відповідним чином оброблено.

8. Навчіть дитину не розповідати «першому зустрічному» про ваш сімейний статок, місце роботи й посади батьків.

Діти – це батьківська відповідальність. Будьте пильними.

Переглядів: 152 | Додав: Natalka | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright MyCorp © 2024
Хостинг від uCoz