Ми живемо в суспільстві, невід’ємною реальністю якого стала епідемія ВІЛ-інфекції та СНІДу. Сьогодні жодне захворювання не спричиняє стільки психосоціальних проблем, як ВІЛ-інфекція. Ми не можемо ігнорувати проблему ВІЛ/СНІДу і вважати, що вона нас не торкнеться. Але кожному корисно знати важливу інформацію про ВІЛ-інфекцію та СНІД: що це за захворювання, як воно передається і не передається, як зробити безпечним життя у світі, де є ВІЛ. Важливо також усвідомити, що власна безпека кожного, в першу чергу, залежить від нього самого.
1 грудня у школі було проведено ряд заходів, присвячених Всесвітньому Дню боротьби зі СНІДом:
- виховні години;
- виставка плакатів «Ми проти СНІДу»;
- написання диктантів на тему: «СНІД – хвороба віку»;
- виступ агідбригади лікаря Пілюлькіна «Про СНІД».
Учні Чижівської ЗОШ І-ІІІ ст. зрозуміли, що ВІЛ/СНІД може загрожувати всім, але якщо людина дбає про своє здоров’я, веде здоровий спосіб життя, живе за законами моралі, має міцну сім’ю, ризик заразитися ВІЛ стає мінімальним.
Довідково:
Ось декілька відомих особистостей, що загинули внаслідок цієї глобальної епідемії :
1. Фредді Меркьюрі (1946–1991) , мабуть найвідоміша жертва СНІДу, британський музикант і вокаліст групи безсмертної групи «Queen».
2. Рудольф Нурієв (1938-1993), російський артист балету, один з найвидатніших танцюристів ХХ століття.
3. Майлз Девіс (1926-1991), американський трубач, джазмен, диригент і композитор.
4. Френк Мур (1953-2002), американський художник, творець червоної стрічки – символу боротьби зі СНІДом.
5. Айзек Азімов (1920-1992), російсько-американський письменник і біохімік, автор безлічі бестселерів в жанрі наукової фантастики і науково-популярних книг. Заразився ВІЛ в результаті переливання крові під час операції на серці в 1983 році.
6. Мішель Фуко (1926-1984), французький філософ і письменник, відомий своїми критичними дослідженнями різних суспільних інститутів.
7. Джіа Каранджи (1960-1986), американська супермодель.
|